Co nas determinuje – chiński zodiak

Chiński zodiak składa się z prezentowanych tutaj 12 znaków, a każdy z nich patronuje jednemu z 12 lat składających się na pełny cykl. Każdy z 12-letnich cykli znajduje się pod wpływem jednego z 5 żywiołów związanych z planetami, więc ostatecznie pełny obieg chińskiego zodiaku trwa 60 lat.

Aby dowiedzieć się, co mówi o nas chiński horoskop, należy kierować się zatem rocznikiem, a w przypadku osób urodzonych w dwóch pierwszych miesiącach roku, również dniem i miesiącem urodzenia.

12 charakterów zwierzęcych

Chińskie znaki zodiaku mają za swoich patronów zwierzęta. Według  legendy, pewnego dnia zwierzęta pokłóciły się o to, które z nich powinno być pierwsze w cyklu zodiakalnych lat. Ogłoszono wyścig, który miał rozstrzygnąć spór. Zwierzęta zebrały się na brzegu rzeki i na sygnał wskoczyły do niej. Na grzbiet Bawoła, który wydawało się, że zwycięży, wskoczył jednak szczur. Przed linią mety zeskoczył i przekroczył ją jako pierwszy. W ten sposób pierwszy rok cyklu to rok Szczura, kolejne należą do Bawoła, Tygrysa, Królika, Smoka, Węża, Konia, Kozła, Małpy, Koguta, Psa i Świni.

W chińskim horoskopie to właśnie cechy i natura zwierzęcia, które patronuje zodiakowi w momencie przyjścia na świat człowieka ma wpływ na jego charakter i los.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Astrologia i znaki zodiaku i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *